درباره آزمایشگاه

 

 

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی فجر

 

گروه آزمایشگاهی ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی فجر به مديريت دكتر محمد رضا مهدوي در سال 1380 افتتاح شد و با تجهيزات مناسب و بكارگيري افراد مجرب، دستگاه ها و متد جديد، پاسخگوي مراجعين عزيز بوده و همواره در جهت ارتقائ كيفيت تلاش نموده و در اين راه از هيچ كوششي دريغ ننموده است.

 

به دست آوردن گواهينامه كيفيت جهاني (ISO) از اهداف هر مركز خدماتي مي باشد كه اين گروه با تلاش و همت عالي پرسنل و مديريت دكتر محمدرضا مهدوي به اين مهم دست يافت تا پاداش اراده و هزينه­ خود را كسب كند.

 

هم اكنون اين آزمايشگاه با نزديك به چهل پرسنل از كارشناسان ارشد، كارشناسان و كاردانان و در مساحتي به ميزان 500 متر مربع به پاسخگويي مراجعين مي پردازد.

 

 خط مشی کیفیت

 

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی فجر (دکتر مهدوی) یک مجموعه آزمایشگاهی مستقل  فعالیت و خدمات خود را در زمینه آزمونهای تشخیص طبی از سال 1380 آغاز نموده و برای ارتقای سطح کیفی نتایج و رضایت مشتریان و همچنین ایفای نقش موثر در نظام بهداشت و درمان  وزارت بهداشت مصمم است با بهره گیری ازکارکنان آموزش دیده و توانمند و با بکارگیری تجهیزات معتبر و به روز و همچنین روشهای آزمون تأیید شده خدمات خود را به مشتریان  ارائه  نموده و نقش سازنده ای در تعامل و مشورت با پزشکان و سیستم درمان بیماران ایفا نماید.

در این راستا مدیریت آزمایشگاه با بهره گیری از نیروی انسانی ماهر و متخصص و کارآمد و آموزش مستمر ایشان با استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد  ISIRI-ISO 9001:2008 و INSO-ISO 15189ای نیل به اهداف ذیل فعالیت های آزمایشگاه را سازماندهی می نماید.

 

1- ارائه نتایج به هنگام و دقیق

2- ایجاد محیط ایمن و آرام برای بیماران و همراهان و کارکنان آزمایشگاه

3- تامین خواسته های تخصصی پزشکان در خدمات ارائه شده

4- تامین منابع مکفی که در کیفیت ارائه خدمات موثر هستند

 

به منظور اطمینان از برقراری و انطباق الزامات استانداردسیستم مدیریت کیفیت، مدیریت آزمایشگاه مدیر کیفیت را تعیین تا به  طور مستمر و منظم اقدام به پایش و بازنگری سیستم مدیریت نموده و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه را اتخاذ نموده و گزارش مستمر از فرصت های بهبود را به اینجانب ارائه می نماید.

 

 

 

دکتر محمد رضا مهدوی

رئیس آزمایشگاه ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی فجر